امکانات جدید ویزا برای پرداخت های دیجیتال

 

ویزا برنامه‌هایی را در سر دارد که به شما امکان می‌دهد صورت‌حساب‌ها را از کیف پول رمزنگاری خود به صورت خودکار پرداخت کنید

 

 

کریپتو پرداخت خودکار

پرداخت خودکار قبوض در دنیای بانکداری سنتی رایج است و ویزا روشی را برای تقلید از خدمات با استفاده از فناوری بلاک چین پیشنهاد کرده است.

 

به گفته غول پرداخت ویزا، کاربران رمزارز ممکن است روزی بتوانند به طور خودکار قبض‌های برق و تلفن خود را از طریق کیف پول‌های رمزنگاری خود پرداخت کنند.

 

در یک پست وبلاگی در 20 دسامبر، تیم رهبری فکر ارز دیجیتال ویزا راه حلی را پیشنهاد کرد که به ارائه دهندگان این امکان را می‌دهد تا به طور خودکار وجوه را از کیف پول های رمزنگاری مبتنی بر اتریوم کاربران خارج کنند، بدون اینکه کاربر مجبور شود به صورت دستی  هر تراکنش را امضا کند.

 

پرداخت خودکار برای قبوض مکرر در دنیای بانکداری سنتی رایج است و به کاربران این امکان را می‌دهد که به برخی از ارائه دهندگان خدمات اجازه دهند از حساب های بانکی انتخابی خود برای پرداخت قبوض ( مانند اشتراک نتفلیکس یا قبض تلفن ماهانه ) استفاده کنند.

 

ویزا گفت که چنین مکانیزمی برای دارندگان کیف پول‌های خودسرپرست امکان‌پذیر نیست و اشاره کرد که پرداخت‌های قابل برنامه‌ریزی خودکار که پرداخت‌ها را از حساب کاربر در فواصل زمانی تکراری انجام می‌دهند «نیازمند کار مهندسی هستند».

 

این به این دلیل است که در کیف پول‌های خودسرپرست، کاربر تنها فردی است که کلیدهای خصوصی را کنترل می‌کند، به این معنی که آنها باید به صورت دستی تراکنش‌ها را امضا کنند زیرا «قرارداد هوشمند نمی‌تواند به خودی خود تراکنش‌ها را شروع کند».

 

ویزا در بخش فنی خود گفت که پرداخت‌های مکرر خودکار از طریق کریپتو از طریق نوع جدیدی از کیف پول خودسرپرست به نام «حساب‌های قابل واگذاری» بر اساس مفهوم «انتزاع حساب» (AA)، امکان‌پذیر است.

 

ویتالیک بوترینگ، یکی از بنیانگذاران اتریوم، این مفهوم را در سال 2015 مطرح کرد، که اساساً امکان ترکیب کیف پول های مبتنی بر اتریوم و قراردادهای هوشمند را در یک حساب واحد، در میان سایر موارد استفاده، فراهم می کند.

 

تیم ویزا از طریق یک کیف پول یا حساب قابل واگذاری مبتنی بر AA بیان می‌کند که حساب‌های کاربری «مانند قراردادهای هوشمند عمل می‌کنند»، به این معنی که افراد می‌توانند تراکنش‌ها را بدون امضا برای شروع هر تراکنش برنامه‌ریزی کنند.

 

در این پست آمده است: «این برنامه به کاربر اجازه می‌دهد دستورالعمل پرداخت قابل برنامه‌ریزی را تنظیم کند که می‌تواند وجوه را به‌طور خودکار از یک حساب کیف پول خودسرپرست به حساب دیگری در فواصل زمانی تکراری، بدون نیاز به مشارکت فعال کاربر در هر بار ارسال کند.»

 

این پیشنهاد بخشی از تحقیقات گسترده‌تر این شرکت دوستدار رمزنگاری در زمینه راه‌های جدید برای نوآوری بلاک چین و کار بر روی الزامات سخت کدگذاری شده در تراکنش‌های اتریوم است.

 

AA موارد استفاده بالقوه زیادی دارد، به ویژه در مورد اینکه چگونه تجربه کاربر در یک کیف پول دیجیتال با انعطاف پذیری بیشتری در حساب کاربری تعبیه شده است تا بیشتر شبیه قرارداد هوشمند عمل کند.

 

— کاترین گو (@catgu_) 19 دسامبر 2022

این تیم اذعان می‌کند که در حالی که پرداخت‌های خودکار را می‌توان به راحتی از طریق کیف‌پول‌هایی که توسط طرف‌های دیگر مانند صرافی‌ها میزبانی می‌شوند یکپارچه کرد، البته این بدان معناست که کاربر باید اعتماد داشته باشد که وجوه آنها توسط طرف‌های مذکور مدیریت می‌شود.

 

به خصوص با توجه به ورشکستگی  FTX، وویجر، بلوک فای و سلسیوس چند مورد دیگر، این یک ریسک بزرگ در سال جاری بود،.

 

این پست همچنین نشان می‌دهد که AA به عنوان بخشی از چندین راهکار برای بهبود اتریوم در طول سال‌ها پیشنهاد شده است اما در نهایت به دلیل دشواری در پیاده‌سازی انجام نشده است. به این دلیل که نیاز به تغییرات زیادی در پروتکل و «تعیین ضمانت‌های امنیتی» دارد.

 

تیم ویزا اظهار داشت که قبلاً با موفقیت حساب‌های قابل واگذاری خود را روی یک زنجیره خصوصی از راه‌حل مقیاس‌بندی لایه 2 استارک نت (StarkNet) امتحان کرده است زیرا شبکه از AA پشتیبانی می‌کند.

 

به این ترتیب، با توجه به اینکه تیم ویزا توانسته بود حساب‌های قابل واگذاری را در «مدل حساب» استارک نت پیاده‌سازی کند، این پست نتیجه‌گیری می‌کند که پرداخت‌های خودکار دور از دسترس نیست.